Az építkezés után már 1-2 évvel kiderülhet, hogy mennyire volt alaposan előkészített és megtervezett a kivitelezés. Az előforduló hibák közül az egyik ilyen sarkos pont a vízszigetelés, nézzük, hol csúszhat hiba a gépezetbe.
A családi házak vízszigetelési problémái alapvetően a következőkre vezethetőek vissza:
- rossz műszaki megoldás
- rossz kivitelezés
- a szigetelés teljes hiánya
Pedig az alapos tervezés és előkészítés azért is lenne elengedhetetlen, mert egy utólagos szigetelés az eredeti költség többszörösébe kerül, ami akár milliós nagyságrendű is lehet.
A nyílászárók esetében az egyik leggyakoribb tervezési és kivitelezési hibát az erkélyajtó és a teraszajtó beépítése során követik el. Mindegy, hogy hagyományos nyíló, vagy modern toló, esetleg harmonika erkélyajtóról van szó, a probléma abból adódik, hogy a fogadószerkezetet legtöbbször nem a kiválasztott erkélyajtó típusához alakítják ki. A közben kialakuló réseket pedig utólag próbálják betömködni, ami szinte lehetetlen.
Mi az oka annak, hogy nem a megfelelő fogadószerkezetet alakítják ki?
Általában az, hogy a megrendelő egyszerre több, egymástól teljesen különböző műszaki kivitelű szerkezet között próbál dönteni. Pedig azt legkésőbb a főfalak felhúzásáig véglegesíteni kellene, hogy időben el tudják készíteni hozzá a megfelelő fogadószerkezetet.
Ezért is lenne fontos, hogy még a tervezési szakaszban meghatározzuk az összes nyílászárót is, így a műszaki megoldásokról is pontos rajz készülhet, ami alapján minden szakipar pontosan tudni fogja, hogy mi a feladata.
Válaszolva a címben feltett kérdésre: természetesen, megfelelő előkészítéssel és átgondolt tervezéssel. Tudjuk, hogy ez nem spanyol viasz, de nem győzzük eleget ismételni a leendő építkezőknek.
Nem tudja, melyik ablak típus lenne Önnek a legmegfelelőbb? Jöjjön el hozzánk ablak tanácsadásra!